Po výhře v Heřmanicích jdeme do čela!

Tak tohle se zvládlo parádně. Bospor byl podle bookmakerů obrovským favoritem zápasu v Heřmanicích a svěřenci trenéra Martina Špičky nakonec svou roli ustáli. Po výhře 4:1 tak zůstali jediným týmem v soutěži, který ještě v této sezóně neztratil body. Logicky to tak znamená postup do čela tabulky!

Bospor působil sebevědomě, ale také si uvědomoval s respektem kvality soupeře. Díky dobře zvolené taktice, kdy se hostům dařilo více držet míč na kopačkách, postupem času získávaly výpady Bohumíňáků na nebezpečnosti. Ve 20. minutě se nejlépe zorientoval Mario Latocha a dal svůj první gól sezóny – 0:1!

Jenže tak snadno se výhra se zkušeným soupeřem rodit nemohla. Naštěstí Bospor se mohl opřít o formu mladého gólmana Jakuba Kodeše, který v klíčových chvílích dvakrát svůj tým výrazně podržel. Naopak těsně před přestávkou se prosadil nejzkušenější borec na trávníku, František Hanus uklidnil hosty – 0:2!

Heřmanice byly před duelem bez bodu, když doma v minulém utkání ztratily dobře rozjetý duel s Vítkovicemi. To vedly 2:0 a ještě zahodily penaltu. Teď se snažily o obrat a stoper Marek Šimáček jim v 55. minutě vrátil naději – 1:2. Bospor ale trpělivě čekal na svou šanci a věděl, že s přibývajícím časem soupeři budou ubývat cenné síly.

V 77. minutě to přišlo. Potřetí ve třetím zápase sezóny se prosadil Hanus a v podstatě bylo rozhodnuto – 1:3! Hned o minutu později udeřil také Martin Šebek, který přišel spolu s Ondřejem Strojkem před sezónou do Bohumína právě z domácího týmu – 1:4! Pak už do statistik vstoupil jen Kamil Půda, který viděl v 86. minutě druhou žlutou a šel pod sprchy.

„Těžký soupeř, podobný jako minule Bruntál. Podržel nás gólman Jakub Kodeš, díky němu jsme mohli jít do vedení. Míč jsme drželi častěji, ale rozhodla až minutovka ve druhé půli, kdy jsme Heřmanicím odskočili. Už se těšíme na derby s Dětmarovicemi,“ řekl po utkání asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

FC Heřmanice Slezská – FK Bospor Bohumín 1:4 (0:2), branky: 55. Šimáček – 43. a 77. F. Hanus, 20. Latocha, 78. Šebek, ČK: 86. Půda (H). Sestava Bosporu: Jakub Kodeš – Ferenc (83. D. Uher), Václavíček, Košťál, Stošek – F. Hanus (79. Jan Kodeš), Palej (80. Kubinski), Strojek – Bloksch (65. Šebek), Latocha, Halaška (82. Malysz).

Comments are closed.