Bospor získal posily, stává se atraktivní

Fotbalový Bospor v minulosti obtížně lovil posily, hráči mívali nadstandardní nároky, moc se jim do Bohumína nechtělo. Jenže letos přišla změna. Čím to, že už před letní pauzou je kádr skoro připraven pro příští sezónu a došlo i na zajímavé doplnění? Nové posily to řekly samy. Parádní areál, výborná parta, zapálený kouč i stabilita. To se už v okolí ví.

Velmi perspektivní je příchod brankáře Jakuba Kodeše z Hlučína. Dvaadvacetiletý gólman se zkušenostmi z třetí ligy už měl v Bohumíně působit na jaře, to se však fotbal hrát nemohl. Se spoluhráči rychle našel společnou řeč a i vzhledem k civilnímu zaměstnání projevil chuť v Bohumíně zakotvit natrvalo. „Hrálo i roli, že naším kmenovým hráčem je jeho brácha. Je to fajn kluk a hlavně obrovský přínos do budoucna,“ řekl trenér Martin Špička.

Že jako první se Bosporu upsal útočník Martin Šebek z Heřmanic, o tom jsme už informovali. Jenže brzy zájem přesunout se pod věž bohumínského penzionu projevil i další heřmanický borec Ondřej Strojek, který toužil po změně „Byl jsem v Heřmanicích už vážně dlouho, a když jsem mluvil se Šebou, přišla na přetřes i možnost přestupu do Bohumína. Zkusil jsem pár tréninků a rozhodl pak zájem trenéra. Těším se moc,“ řekl třicetiletý záložník.

Trochu nečekaně se v Bohumíně objevil i Ondřej Václavíček, jenž přichází z Viktorie Přerov. „Když jsem tu s Přerovem hrál, moc se mi líbilo prostředí,“ uvedl obránce, který čtyři roky kopal také třetí ligu v Hulíně. Bosporu se upsal den před 33. narozeninami. „Musel jsem za prací do Ostravy, odkud pochází žena, která má maminku v Bohumíně. Shodli jsme se, že bychom se tady rádi usadili. Už máme dítě zapsáno ve školce, sháníme si bydlení a chceme v Bohumíně zůstat,“ potvrdil obránce (na snímku při podpisu přestupu).

Natrvalo získal Bospor z Hlučína i Jana Jesche, o tom jsme už také informovali. Novinkou je ale skutečnost, že do kádru se vrací i Mario Latocha. „V zimě ohlásil konec, dal přednost studiu, na jaře měl hrát v Českém Těšíně. Do divizního fotbalu ale během pauzy dostal znovu chuť a tvrdě na sobě dře,“ konstatoval kouč Martin Špička. Po diskuzi s hráčem se tak Bospor už dohodl na přestupu také s mateřským Třincem a Mario je posilou do ofenzivy.

Opačným směrem bohužel zamířil Matyáš Richtár, který kvůli civilnímu zaměstnání nechtěl hrát fotbal na tak vysoké úrovni, a měl by se přesunout do Staré Bělé. Nečekanou ztrátou je i odchod Denise Siekiery do Českého Těšína, což je vzhledem k mládí útočníka škoda, jenže talentovaný borec cítil asi potřebu trávit na hřišti větší porci minut, než dostával v Bohumíně.

Přestup za dohledu sekretáře klubu Jozefa Osvalda podepisuje Ondřej Václavíček.

Comments are closed.