Dohráno. Na jaře se o body kopat nebude

Stalo se, co se pomalu (ale jistě) dalo očekávat. Jarní část Moravskoslezské divize F, stejně jako všech ostatních neprofesionálních soutěží Fotbalové asociace ČR, byla zrušena. Platí tak, že v sezóně 2019/2020 končí FK Bospor Bohumín na 6. místě, ze soutěže nebude přitom nikdo postupovat ani zároveň padat do krajských přeborů.

„Vzhledem k vývoji je to asi očekávané a nejrozumnější řešení,“ uvedl v úterý chvíli po oznámení verdiktu výkonného výboru FAČR trenér mužů FK Bospor Martin Špička a dodal: „V tuhle chvíli jde hlavně o zdraví hráčů a fanoušků, musíme to proto respektovat.“

Nepříjemnost je to pro všechny, kdo ve fotbalovém dění fungují na jakékoliv klubové úrovni. Vždyť poslední mistrovský zápas odehráli například muži Bosporu před více než pěti měsíci, navíc začátek nové sezóny je ještě v nedohlednu. „Není to ideální stav. Kluci měli za sebou dlouhou přípravu, byli na zápasy natěšení, ale s tím nejde nic dělat,“ věděl kouč.

Hráči se teď měli připravovat individuálně a čekalo se, co bude dál. „Pokud by stav nouze ustoupil, asi by se do toho všichni obuli naplno, byť by tam ta pauza byla. Takhle teď budeme řešit, co dál. Zřejmě dojde na individuální plány,“ poznamenal Martin Špička.

Podle něj jeho svěřenci na kondici dbají i přesto, že netrénují společně. „Snad nám nepřiberou,“ smál se kouč, ale už vážně dodal, že něčeho podobného se v Bohumíně ani neobává: „Kluci vždycky k tréninku přistupovali profesionálně, určitě to bude takhle pokračovat.“

Co bude dál? To je ve hvězdách. Přesto existuje možnost, že by postupem času mohlo dojít k uvolnění stavu a týmy by se mohly začít trénovat na hřištích. „Bylo by fajn mít po letech delší letní přípravu. Jednotlivé ročníky soutěží od sebe vždy dělil sotva měsíc, teď bychom možná spolu trénovali déle. Ale to vše se teprve uvidí,“ dodal Martin Špička.

Ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 platí pro všechny soutěže, týká se to i mládeže. O vývoji v našem klubu budeme všechny prostřednictvím trenérů informovat v návaznosti na nařízení Vlády ČR.

Comments are closed.