Bospor má měsíc před startem o kádru jasno

Přestože do začátku jarního pokračování Moravskoslezské divize F zbývá ještě víc než měsíc, vedení FK Bospor už v podstatě má sestavený kádr, se kterým se bude pokoušet ještě vylepšit své šesté místo v tabulce. Změn je znovu poměrně dost, čilý ruch panoval hlavně na trase mezi Bohumínem a Hlučínem.

Vedení klubu už dříve informovalo, že pro jaro nebude moci počítat s kanonýrem Jakubem Padýchem (přestup Hlučín), zraněnými sužovaným Markem Lišaníkem (zřejmě Stará Bělá) nebo tolik nevytěžovaným Mariem Latochou (konec hostování z Třince).

Velký otazník visí i nad budoucností Richarda Vaclíka, který se zotavuje po operaci výhřezu ploténky. V klubu pak skončili i kosovský brankář Ardrit Miftari, pro jaro už kouč Martin Špička nepočítá s Martinem Cieslawskim, v Orlové ještě zůstane na hostování Lukáš Poštulka.

Do třetiligových Petřkovic se na čas vrátil Matyáš Richtár, ale brzy se znovu připojil k týmu Bosporu a bude pokračovat ve žlutomodrých barvách. Stejný je i případ odchovance Petra Bloksche, který také naplno trénuje s mužstvem. Pokračovat v Bohumíně bude nadále také baníkovec Jan Stošek, který je původem z Vrbice a také má tedy navíc i pojítko s městem.

Bospor už natrvalo získá Jana Jesche z Háje ve Slezsku, respektive Hlučína. Odtud přijde výměnou za ostrostřelce Padýcha na přestup stoper Jan Kodeš, který už na podzim dres Bosporu oblékal. Stejným směrem se vydá na půlroční hostování i jeho bratr, brankář Jakub Kodeš, a Bohumíňáci sáhli také po hlučínském ofenzivním záložníkovi Davidu Grosovi.

Po rekonvalescenci a případné dohodě by mohl na čas řady Bosporu rozšířit ještě i útočník Kryštof Jančík, jednání ale teprve proběhnou. „Jsem rád, že máme o podobě kádru už teď jasno. Nebudeme alespoň pod tlakem,“ uvedl předseda FK Bospor Ivo Cichoň.

Vyzdvihnul i jednání s Hlučínem. „Majitel Alan Jančík se choval velmi férově a vstřícně poté, co se rozhodl do Hlučína přestoupit Kuba Padých. Ve fotbalových kuloárech už snad máme renomé, že neděláme podrazy a držíme slovo, a těší mě, že to pak otevírá cestu k dobré spolupráci s jinými kluby. Třeba jako teď s Hlučínem,“ dodal předseda.

Tým Bosporu se chystá na jaro v domácích podmínkách. V úterý 18. února měli svěřenci trenéra Martina Špičky odehrát zápas s Lokomotivou Petrovice, soupeř ale nedal svůj tým dokupy a duel zrušil.

Comments are closed.