Na reparát ve Frýdlantu stačil první poločas!

Stačil poločas a bylo hotovo! Na to, že Frýdlant patří zejména v domácím prostředí rozhodně mezi nejméně oblíbené soupeře Bosporu v divizi, duel pod Lysou horou tentokrát vůbec nevypadal. Bohumíňáci třemi trefami v první půli rozhodli o svém nečekaném vítězství a omluvili se tak svým fanouškům za domácí výprask s Rýmařovem.

Už ve 4. minutě domácí stopeři otáleli s rozehrávkou, nápad Hrdličky vystihnul Jakub Padých a pohotově otevřel skóre – 0:1! Bosporu se začátek zápasu povedl náramně – domácí Velička spálil obrovskou tutovku, kdy místo přihrávky na exbohumínského M. Hanuse střílel na zadní tyč a neuspěl, a skoro z protiakce přidal druhou trefu po tečovaném centru opět Padých – 0:2!

Domácí hrozili hlavně ze standardních situací nebo dlouhými nákopy, bohumínská obrana si s tím ale dokázala velmi dobře poradit. Naopak další chyba Hrdličky znamenala premiérovou trefu v dresu Bosporu pro Jana Stoška – 0:3! Jedinou slabší chvilku si defenziva hostů vybrala těsně před přestávkou, kdy zkušený Staněk dostal prostor na snížení – 1:3.

Kdo čekal, že po přestávce přijde enormní tlak domácích, mýlil se. Bospor v klidu držel borce Frýdlantu na distanc od branky Jakuba Švrčiny a hlídal si vedení. Jediný krizový moment přišel poté, co dal gól Stařík, naštěstí sudí postřehli ofsajd. Bohumínští borci bodovali pod Lysou horou poprvé během tříletého působení v divizi, a hned naplno!

„Šance soupeře jsme přežili a sami jsme trestali jeho chyby. Perfektně jsme to uskákali. Ve druhém poločase už jsme hru kontrolovali. Kromě jediné šance jsme Frýdlant skoro k ničemu nepustili. Snad nám to pomůže. Teď náš čekají čtyři těžké zápasy, které ukáží, jak na tom jsme. Pokud zvládneme říjen, tak to bude dobré,“ řekl trenér Bosporu Martin Špička.

Beskydský FK Frýdlant nad Ostravicí – FK Bospor Bohumín 1:3 (1:3), branky: 41. Staněk – 4. a 18. Padých, 39. Stošek. Sestava Bosporu: Švrčina – Ferenc (73. Latocha), Kodeš, Košťál, Stošek – Siekiera (63. Palej), Bloksch, Jesch, Halaška – Lišaník (82. Kubinski), Padých.

Comments are closed.