Další domácí debakl. Už jich je moc…

Ani čtvrtý domácí zápas sezóny se mužům Bosporu nepovedl. Omluvou pro debakl 2:5 nemůže být ani fakt, že Rýmařov přijel s vizitkou pětkrát v řadě neporaženého týmu, který je gólově nesmírně produktivní. Čekalo se, že Bohumíňáci po výhře 5:3 v Dětmarovicích budou chtít tříbodový zisk potvrdit i na svém hřišti, ale tyhle plány rychle vzaly za své.

Asi nejhezčí moment sobotního odpoledne za parkem přišel ještě před výkopem – vedení klubu se rozloučilo s lékařem doc. MUDr. Leopoldem Plevou, CSc., který se staral o zdraví fotbalistů v Bohumíně od roku 1974, tedy neuvěřitelných 45 let! Aplaus diváků i drobné dárky byly malou odměnou za věrně odpracovaná léta. Docente, ještě jednou díky za všechno!

Pak už začal fotbal a bohužel ho předváděli skoro jen hosté. Už ve 2. minutě musel Roman Košťál hasit požár v malém vápně při šanci Navrátila. Stejný hráč o chvíli později pláchnul po pravé straně, Košťál stihl jeho centr jen srazit na zadní tyč, kam dobíhal volný J. Furik – 0:1. Po dalším průletu Navrátila obranou a tutovce Šupáka zasáhl gólman Ardrit Miftari, jehož příchod se povedl dotáhnout, ale vzápětí kosovský gólman nedosáhl na ránu Navrátila – 0:2.

Bospor v ofenzivě neudržel míč delší dobu na polovině soupeře a obrana byla jako cedník. Ve 26. minutě naštěstí Šupák trefil jen vybíhajícího Miftariho, který si o chvíli později poradil i s ránou Kučery. Až pak zahrozili i domácí, kdy po centru Daniela Uhra se obtočil kolem stopera Milan Halaška, jenže gólman Kameník stál na správním místě. Před pauzou pak z dobré pozice střílel mimo i František Hanus.

Když už to vypadalo, že bohumínský celek aspoň opticky přežil to nejhorší, došlo dvě minuty před pauzou před domácí brankou k velkému závěru. Marně borci Bosporu reklamovali hru soupeře vysokou nohou, volný míč si našel Němec a věděl, co s ním – 0:3. Poločas pak zakončil Jakub Padých a jeho rána z trestného kopu, která minula cíl.

Domácí prostřídali, mladíkům nešla upřít snaha, ale také soupeř výrazně ubral plyn. Miftari si poradil s tečovanou střelou Dydowicze, na opačné straně zase po vysunutí Daniela Siekiery mířil do středu brány, kde stál gólman, střelec Padých. Pak J. Furik těsně minul po pasu za obranu, ale v 66. minutě další přihrávka za stopery znamenala gól Navrátila – 0:4.

To už vypadalo s domácími hodně zle, navíc po centru Dydowicze z dobré pozice hlavou minul znovu J. Furik. V 70. minutě přišla optická korekce skóre, kdy po kontaktu ve vápně byla pískána penalta za faul na Padýcha, který se sám z puntíku nemýlil – 1:4! Soupeř ale reagoval za osm minut ze stejné možnosti, penaltový zákrok Jaroslava Kubinského trestal Šupák – 1:5. Finální skóre pak po pasu Marka Lišaníka zařídil zapomenutý Padých – 2:5!

„Věděli jsme, že soupeř bude silný, ale předvedli jsme podprůměrný výkon. Dali jsme Rýmařovu moc prostoru, hosté rychle vedli o dva góly, a brejky do naší otevřené obrany jim seděly. Po prostřídání se hra trochu zvedla, ale k bodům potřebujeme tři a víc vstřelených gólů, což je hrozně moc,“ zlobil se asistent trenéra Patrik Poštulka.

FK Bospor Bohumín – SK Jiskra Rýmařov 2:5 (0:3), branky: 71. z pen. a 84. Padých – 12. a 66. Navrátil, 6. J. Furik, 43. Němec, 79. z pen. Šupák. Sestava Bosporu: Miftari – Richtár (62. Latocha), Stošek, Košťál, Uher (46. Kodeš) – Jesch, Palej (60. Kubinski), Hanus (46. Siekiera) – Bloksch, Padých, Halaška (46. Lišaník).

Comments are closed.