Pohárová prodloužená se smutným koncem

První ostrý zápas nové sezóny si Bospor pořádně užil, protože v předkole MOL Cupu v Dětmarovicích museli svěřenci Martina Špičky bojovat rovné dvě hodiny, než přišli o možnost vyzvat druholigový Hlučín. Hosté se ale statečně prali o postup i přesto, že kvůli zdravotním trablům i administrativním potížím bojovali s notně oslabeným kádrem.

Na to, že už nebudou k dispozici Martin Hanus, Leoš Švancer (oba Frýdlant), Adam Leibl (Dětmarovice) nebo Pavel Moskal (Německo) si už musejí fanoušci zvykat, ale v pohárovém duelu scházeli i Richard Vaclík a Mario Latocha, na lavičce zůstali kvůli indispozicím Marek Lišaník s Jakubem Padýchem a dotaženy nejsou ani některé další příchody nových posil.

Nebylo tedy divu, že Dětmarovice i s novým střelcem Staškem na hrotu s Mičolou v záloze měly převahu, stoper Skoupý už ve 3. minutě orazítkoval břevno a před bránou Bosporu bylo chvílemi pořádně horko. Dvakrát si na umění brankáře Jakuba Švrčiny vylámal zuby Mičola, gól Řapka neplatil pro ofsajd. Bohumíňáci vyčkávali a před pauzou málem udeřili, když po rychlém brejku centroval Milan Halaška a Miroslav Nadhajský z pěti kroků poslal míč nad.

Po změně stran už byli hosté odvážnější. Denis Siekiera zdálky minul, František Hanus jen z trestného kopu protáhl domácího gólmana. Na druhé straně nejvíc zlobil Mičola, který v 64. minutě v dorážce zblízka minul a o chvíli později jeho ránu vytlačil konečky prstů nad břevno Švrčina. V 72. minutě to ale přišlo – pas za obranu zpracoval střídající Padých, pláchnul stoperům Dětmarovic a své sólo zakončil parádním dloubáčkem – 0:1!

Vzápětí měl na noze rozhodnutí Hanus, který náramně prošel přes dva obránce, ale z úhlu trefil jen postoj domácího gólmana. Vedle proletěl i nebezpečný volej Dominika Paleje, a když už se zdálo, že nervózní domácí celek na srovnání nedosáhne, nádherně technicky se z 20 metrů trefil Mičola – 1:1. Stejný hráč pak málem odmítl i prodloužení, trefil ale tyč.

V nastavení se nad stadionem strhnula obrovská průtrž mračen a už se na obou stranách hrálo chvílemi vabank. Obrovskou šanci nevyužil Lišaník, tutovku spálil i domácí Řapek. Ve 110. minutě už hosté pomalu slavili, jenže balón po Halaškově hlavičce trefil jen na čáře stojícího obránce. Minutu před koncem prodloužení tak rozhodl zblízka Řapek – 2:1. Penalty ještě mohl přivábit Padých, jeho sólo v poslední minutě ale zmařil domácí brankář.

SK Dětmarovice – FK Bospor Bohumín 2:1 po prodl. (1:1, 0:0), branky: 85. Mičola, 119. Řapek – 72. Padých. Sestava Bosporu: Švrčina – Ferenc, L. Poštulka, Košťál, Malysz – Siekiera (75. Lišaník), Palej, Jesch – Hanus, Nadhajský (57. Padých), Halaška.

Comments are closed.