Za park dorazí elitní evropské naděje!

Nesmírně atraktivní podívanou slibuje letošní ročník turnaje Zlatý kahan, který tradičně pro mládežnickou kategorii hráčů do 19 let pořádá FC Baník Ostrava. Pro Bohumín je pak velkou poctou, že dva velmi zajímavé zápasy se odehrají dopoledne v sobotu 27. července v areálu Pavla Srnička za parkem a k vidění budou fotbalové naděje elitních evropských klubů!

Od 9:00 hodin vyběhne na trávník v areálu Bosporu pořádající devatenáctka Baníku Ostrava, která se utká s bundesligovými vrstevníky Eintrachtu Frankfurt. Německý tým pod taktovkou trenéra Marca Pezzaiuoliho, který dříve působil i v Japonsku a Koreji, přiveze soubor s řadou borců z různých koutů planety. Baníkovci, jež povede kouč Roman West s asistenty Janem Baránkem mladším a Ivo Stašem, ale chtějí usilovat o obhajobu loňského prvenství v turnaji.

Zajímavý souboj pak od 11:15 hodin proti sobě svede mladíky slavného francouzského klubu Olympique Marseille a budoucí hvězdy Dynama Kyjev z Ukrajiny. Lavičce juniorského týmu klubu z kraje Provence šéfuje Patrick Leonetti, někdejší lodivod korsického prvoligového účastníka Ajaccia, mladé dynamovce přiveze do Bohumína kouč Igor Kosťuk.

„Když přišla nabídka hostit v Bohumíně takové dva atraktivní zápasy, tak jsme ani na chvíli neváhali. Bude to pro areál velký svátek a pro fanoušky předzvěst nové sezóny. Hned o den později v neděli totiž hrají naši muži Bosporu zápas předkola poháru MOL Cup v Dětmarovicích a o čtrnáct dnů později v sobotu 10. srpna vstoupíme do divize domácím zápasem s Opavou B,“ řekl předseda klubu Lukáš Fluxa.

Zápasy v rámci turnaje Zlatý kahan ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička za parkem mají výkop v 9:00 a v 11:15 h. Vstupné na dvojutkání je stanoveno na 40 Kč, ženy a děti tradičně neplatí. Pro fanoušky bude připraveno jako vždy kvalitní a bohaté občerstvení.

Comments are closed.