Zkušeně pro čtvrté vítězství za sebou!

Bospor bral počtvrté za sebou tři body, když dokázal být produktivní a odolal výpadům běhavého soupeře. Pro Slezany je výsledek vzhledem k předvedené hře krutý, ovšem naplno se projevily zkušenosti Bohumíňáků s podobnými zápasy. Bez posil z ligového áčka zůstala Opava po porážce 1:4 bez bodů.

Pro domácí se zápas nevyvíjel dobře – při rozcvičce se zranil kapitán Roman Košťál a už ve 4. minutě Jakub Švrčina vyškrábnul na roh křížnou ránu Veselého. Jenže i Bospor, který brzy přišel kvůli svalovému zranění o Milana Halašku, byl od úvodu nebezpečný, dělovku Maria Latochy boxoval do hřiště Hegar, aby vzápětí František Hanus poslal míč za obranu a Jakub Padých se sám proti gólmanu nemýlil – 1:0!

Hosté mohli srovnat. Socha vypálil nad, po dalším rohu Darmovzala, který musel hasit na brankové čáře Švrčina, poté pálili do houštiny těl před bohumínskou bránou Dybal i Swiech, ovšem úspěšní nebyli. Brankář Bosporu si vzápětí snadno poradil i s pokusem Kuzníka.

Pak začali úřadovat Bohumíňáci. Padých hlavou nepřekonal Hegara, ale ve 34. minutě vyslal do úniku Leoše Švancera, který pálil do brankáře, aby Martin Hanus trefoval úplně prázdnou bránu – 2:0! O minutu později do vápna centroval Latocha, Martin Hanus vletěl do souboje s Hegarem a Swiechem a od jeho hlavy se míč odrazil do opuštěné svatyně – 3:0!

Před pauzou se pak neujala bomba Swiecha a málem za to hosté znovu byli potrestáni. Do úniku vlétli Padých s Martinem Hanusem, ovšem po hezkém vybídnutí chyběl veteránovi Bosporu k hattricku snad jediný krůček. Chvíli po obrátce už se skóre měnilo. Padýchův oblouček za obranu zužitkoval krásným lobem Latocha – 4:0!

O čtyři minuty později však rezerva Opavy snížila. Centr Sochy sice dobře netrefil Veselý, míč však zapadl k tyči Švrčinovi branky – 4:1. Pak mířil hlavou nad Darmovzal, Veselý ze slibné pozice pálil do brankáře Bosporu a nad skončil i pokus hostujícího Fuska. Bospor už byl s výsledkem evidentně spokojený, čekal na smrtící brejky.

Sedm minut před koncem vyslal do levé strany Latocha střídajícího Richarda Vaclíka, který střílel do boční sítě. Hosté ještě zahrozili pokusem Hluchého, ale poslední možnost měl opět Vaclík, který po patičce Padýcha střílel do středu brány a Hegarova postoje. Pak už mohl Bospor slavit cenné vítězství.

„Nehrálo se v příliš velkém tempu, protože tomu počasí moc nepřálo. Vycházeli jsme z bloku jako posledně doma proti Frýdlantu, což nám asi sedí nejvíc. Spoléhali jsme na brejky, dali jsme po nich čtyři góly a po tom posledním jsme se asi už uspokojili, takže se zápas jenom dohrával,“ uvedl asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

FK Bospor Bohumín – Slezský FC Opava B 4:1 (3:0), branky: 34. a 35. M. Hanus, 6. Padých, 52. Latocha – 56. Veselý. Sestava Bosporu: Švrčina – Švancer, L. Poštulka, Moskal, Ferenc – M. Hanus (70. Lišaník), Palej, F. Hanus (63. Vaclík) – Padých, Latocha, Halaška (16. Kubinski).

Comments are closed.