Bospor potřetí prohrál, nepohlídal standardky

Co je platné, že muži Bosporu si v zápasech umějí vytvořit vyložené šance, když jim to v zakončení tolik nejde, a naopak inkasují velmi laciné góly. V předehrávce 30 kola divize E na horké půdě v Bruntále selhali Bohumíňáci při bránění standardních situací, po dvou z nich dostali gól a sami byli vpředu sterilní. Prohráli tak potřetí za sebou.

Hůře zápas pro hosty ani začít nemohl. V 6. minutě zahrával Slavoj roh, obrana Bosporu zapomněla na Hrabovského a jeho tvrdá hlavička znamenala gól – 1:0. Ještě ani nedozněla radost fanoušků v ochozech a mohlo být srovnáno, bohužel po centru Dominika Paleje a hlavičkovém přistrčení Maria Latochy ze dvou kroků Marek Lišaník přestřelil.

Jako by to předznamenalo další průběh. Bruntál hrozil hlavně po standardkách, naopak stejné situace Bosporu nevycházely. Ve 12. minutě domácí Adamovský po dalším rohu ale naštěstí minul. Až ve 20. minutě Adam Leibl vybídl ke srovnání Jakuba Padýcha, bohužel jeho hlavičku zblízka reflexivně vyrazil domácí gólman Jaška.

Brankář Slavoje pak odvrátil hrozící nebezpečí i před Latochou. Ve 33. minutě se ale zjevil sám před Jakubem Švrčinou osamocený Hrabovský, s pokusem o lob neuspěl. Vzápětí za to mohl Bruntálské ztrestat Latocha, který po Jaškově podběhnutí centru Františka Hanuse hlavičkoval snad z jednoho kroku, jenže zařízení mu bylo příliš nízké. Před pauzou se znovu zaskvěl Švrčina, který vychytal další šanci Hrabovského.

Po obrátce se přesně opakovala historie prvního dějství. Ve 47. minutě se Lavrovič pověsil do vzduchu po centru z rohu a nemýlil se – 2:0. To jako by domácím stačilo. Precizně bránili a Bohumíňákům toho moc nedovolili. František Hanus střílel nad a v 74. minutě se neujal ani pokus Milana Halašky, který sám před Jaškou bruntálského gólmana nepropálil. Slavoj tak doma neprohrál dva a půl roku, Bospor naopak potřetí selhal.

„Co na to říct. Soupeř rozhodl ze standardních situací. My to sice odmakáme, ale když neproměníme ani ty své nejvyloženější šance, tak můžeme hrát, jak chceme,“ zklamaně řekl asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

FC Slavoj Olympia Bruntál – FK Bospor Bohumín 2:0 (1:0), branky: 6. Hrabovský, 47. Lavrovič. Sestava Bosporu: Švrčina -Košťál, L. Poštulka, Moskal – Leibl, Palej, Padých, F. Hanus, Ferenc, Latocha (57. Halaška) – Lišaník (76. M. Hanus)

Comments are closed.