Za festival zahozených šancí přišel trest

Vyložených gólových možností měl Bospor zase víc než tucet, ale nakonec zůstal bez bodu. Bohumíňáci v atraktivním duelu s Novým Jičínem své šance zahazovali, přesto dali dva góly a sahali po výhře. Jenže fotbalově vyspělý soupeř dřel a nakonec byl za snahu i tlak ve druhé půli odměněn obratem skóre v poslední desetiminutovce.

Hned v úvodu Pavel Moskal vykopával z malého vápna dorážku Nipperta, dalších pět minut na to Jakub Švrčina zachránil na brankové čáře stopery tečovaný střílený centr ze strany. Až pak se domácí rozjeli a rázem měla obrana hostů velké problémy. Ve 14. minutě uspěl Mario Latocha s presinkem a získaný míč Dominik Palej uklidil z 25 metrů k tyči – 1:0!

O chvíli později musel Švrčina řešit ránu Staňka, ale pak přišly obrovské možnosti Bosporu. Po vysunutí Jakuba Padýcha pálil z dobré pozice Marek Lišaník jen do středu brány, trestný kop Paleje prodloužil hlavou nad Lukáš Poštulka a po zaseknutí se pravačkou opřel do míče Padých, ovšem gólman Šupolík byl připraven a zasáhl včas.

Balón do sítě zblízka nedostal ani na druhé straně Urbanovský, jenže ve 38. minutě po centru a zmatcích ve vápně domácích srovnal Macíček – 1:1. Do kabin přesto mohli jít spokojenější hráči Bosporu. Padých však po dalším zaseknutí a ráně levačkou nechal vyniknout brankáře Šupolíka a stejný hráč se probil do sóla i těsně před pauzou, tísněný bohužel mířil vedle.

Nejlepší jarní střelec žlutomodrých se dočkal až po pauze. V 51. minutě se postavil k exekuci trestného kopu a s pomocí tyče vrátil Bosporu těsný náskok – 2:1! Hned vzápětí se řítil na Šupolíka osamocený Latocha, naneštětí trefil jen nohy novojičínského ochránce svatyně. Jen pár vteřin na to pak v pádu pálil z dobré pozice nad aktivní Padých.

Hosté převzali iniciativu, Bospor neudržel míč a dlouhé minuty byl k vidění tlak Nového Jičína, naštěstí dlouho neefektivní. Naopak v 73. minutě pláchl po lajně Martin Hanus, místo přihrávky volil křížnou dělovku a minul. Deset minut před koncem už hosté udeřili. Centr Wolfa z pravého křídla našel v malém vápně Klepáče, který měl snadnou práci – 2:2.

Bohumíňáci najednou začali spěchat, tlačili se dopředu a mohli rozhodnout. František Hanus nejprve technicky otřel svůj pokus o břevno, aby o minutu později po vybídnutí Lišaníka asi z dvanácti kroků přestřelil. Minutu před koncem pak po brejku Staňka z voleje rozhodl nikým nehlídaný Smolarčík – 2:3. V nastavení ještě těsně lobem minul Staněk, a bylo dobojováno.

„Z vyhraného zápasu nakonec nemáme nic. Znovu jsme zopakovali hrubé individuální chyby v defenzivě, soupeř pak v podstatě z každé větší šance dá gól, kdežto my na dvě branky potřebujeme osm deset šancí. Druhý a třetí gól jsme si dali v podstatě sami, těch branek inkasujeme hrozně moc,“ uvedl asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FK Nový Jičín 2:3 (1:1), branky: 14. Palej, 51. Padých – 38. Macíček, 80. Klepáč, 89. Smolarčík. Sestava Bosporu: Švrčina – Sittek, L. Poštulka, Moskal, Ferenc – Padých, F. Hanus, Palej, M. Hanus, Latocha (81. Halaška, 90. Košťál) – Lišaník.