Místo prodloužení série přišla potupa

Mohli navléknout šestý korálek na šňůru neporazitelnosti, místo toho se muži Bosporu vrátili z Frýdlantu s potupným debaklem. Ze zápasu uběhlo sotva 500 vteřin a domácí celek vedl o dva góly. A bylo ještě hůř. Jedinou trefu hostů zařídil Marek Lišaník, ovšem jinak výkon Bohumíňáků absolutně postrádal chuť, bojovnost a hlavně kvalitu.

Už ve 2. minutě domácí udeřili. Po opakovaném centru do vápna dostal kapitán Hrdlička dost času a prostoru na hlavičku zblízka a mířil přesně – 1:0. Den otevřených dveří bohumínské defenzívy pokračoval, hostující obránci odkopem trefili Kučeru a balón skončil jenom těsně vedle pravé tyče. V 8. minutě však na hranici malého vápna hosté nepochopitelně přehlédli osamoceně stojícího Veličku, který načal svoje parádní střelecké odpoledne – 2:0.

Odpovědět mohl polostřelou polocentrem Marek Lišaník, z úhlu bohužel netrefil. A to bylo ze strany hostů nadlouho vše. Naopak Jakub Švrčina zblízka reflexivně vychytal Veličku, poradil si i se šancí Klimase a obdobně skončil souboj těchto mužů z po ráně ze střední vzdálenosti. Do půle už měl šanci jen Mario Latocha, gólman Prespl ale vytáhl jeho bombu na boční síť.

Za úžasného, skoro ještě letního počasí pokračovala bohumínská tragédie i po pauze, naštěstí Wozniak hlavou po rohu minul. První tutovku si Bospor vytvořil v 64. minutě, kdy po centru Milana Halašky sklepnul Lišaník pro Martina Hanuse, který zblízka trefil padajícího gólmana Frýdlantu. Zdálo se, že hosté zvedají hlavu, jenže o chvíli později Pavel Moskal ve vápně podrazil unikajícího Klimase a Hrdlička věděl, jak správně naložit s penaltou – 3:0.

Až v 72. minutě přišlo snížení, po centru Halašky se zblízka prosadil Lišaník – 3:1! Pro drama ale domácí neměli pochopení. O dvě minuty později přišla další minela Bosporu už v zárodku útoku a Velička se prosadil parádním lobem – 4:1. Rána Martina Hanuse minula cíl a Prepsl si poradil i se sraženým míčem vlastním obráncem po centru Halašky, proto konečnou podobu výsledku stanovil křížnou střelou k tyči znovu Velička – 5:1.

„Utkání nemá ani cenu hodnotit, to byl prostě výbuch. Po minulých dobrých zápasech jsme do Frýdlantu nepřijeli vyhrát, ale duel jenom odehrát. Byla to katastrofa. Když už se zdálo, že bychom po špatné první půli mohli zvednout hlavu, přišla hloupá penalta a bylo to. Takhle by to dál nešlo,“ řekl asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka.

1.Beskydský FK Frýdlant nad Ostravicí – FK Bospor Bohumín 5:1 (2:0), branky: 8. 75. a 80. Velička, 2. a 66. z pen. Hrdlička – 72. Lišaník. Sestava Bosporu: Švrčina – Sittek, Moskal (68. Kubinski), Košťál, Ferenc – Latocha (65. Padých), M. Hanus, Leibl, F. Hanus (78. L. Poštulka), Halaška – Lišaník.

Comments are closed.