Potřetí bez prohry a znovu s charakterem

Podruhé za sebou dokázali muži Bosporu dotáhnout k nerozhodnému výsledku zápas, v jehož průběhu za svým soupeřem zaostávali o dvě branky. Potřetí v řadě tak Bohumíňáci neprohráli a ve stejném počtu zápasů za sebou soupeř nedohrál kompletní. Hranice ale tentokrát ukázaly, proč budou čeřit vodu v horních patrech divizní tabulky.

Domácí přitom začali výtečně. Po rohu Richarda Vaclíka hlavičkoval Milan Halaška, brankář Tomečka však vytáhl zázračný zákrok a ještě dokázal při dorážce srazit pokus Maria Latochy z těsné blízkosti. Souboj těchto borců skončil stejným výsledek i po nákopu Romana Košťála, kdy Latochově hlavičce scházela razance.

Hosté hrozili hlavně ze standardních situací, ovšem i po centrech z krajů hřiště. Na přihrávku Čápa ve skluzu nedosáhl Vyka, po dalším trestném kopu Čápa pak zblízka minul Kušner. Pak neuspěli se svými pokusy domácí Latocha a hranický Šišlák, ale ve 35. minutě už se málem skóre měnilo, když si Latocha narazil míč s Markem Lišaníkem, bohužel zblízka pálil nad.

Při trestném kopu Martina Lasovského zastoupil brankáře Jakuba Švrčinu v malém vápně hlavičkující Pavel Moskal, na opačné straně obrana hostů zase zablokovala pokus Františka Hanuse a sólo Latochy skončilo nepřesnou střelou z těžkého úhlu. Ve 44. minutě však Lukáše Lasovského lehce ve vápně přidržel Halaška a byla z toho penalta. Kundrát nezaváhal – 0:1.

Po obrátce Bospor přežil technickou střelu Marka, s níž si poradil Švrčina, a pak už měli víc ze hry domácí. Jenže po trestném kopu Vaclíka hlavičkoval nad břevno Košťál, se střelami Františka Hanuse a Adama Leibla si poradil bez potíží Tomečka. Pozornost Švrčiny prověřil i technicky Šišlák, ale po jeho následném rohu zblízka bez povšimnutí obrany a také bez zájmu rozhodčího rukou poslal míč na bránu Vyka, který dostal čas i na dorážku – 0:2.

Jenže Bohumíňáci se nevzdávají. V 71. minutě poslal Vaclík balón z rohu na přední tyč, kde střídající rekonvalescent Jaroslav Baculák hlavou prodlužoval správným směrem – 1:2! Pak zdálky těsně minul Vaclík, ovšem další klíčový moment přišel dvanáct minut před koncem. Se žlutou kartou hrající Vyka srazil zbytečně Jakuba Sittka a užil si teplou vodu ve sprchách dříve než ostatní.

Bospor soupeře přikoval k vápnu a brzy slavil – Pecha si v souboji s Latochou v šestnáctce pomohl rukama a kopala se druhá penalta. A Halaška, ten má nervy ze železa – 2:2! Jenže to zdaleka nebylo vše. Hostující Daniel Kuchař po brejku střílel do boční sítě, ovšem po vítězství výrazněji sahali domácí. Bohužel po rohu Františka Hanuse z malého vápna hlavou minul zařízení Leibl a v nastavení Martin Hanus sám na patnácti metrech střílel s malou razancí.

„Narazili jsme na kvalitního soupeře. Od poháru už víme, že s Hranicemi se bude muset počítat, a během sedmdesáti minut zanechaly dobrý dojem i u nás. Vzhledem k průběhu a nepříznivému stavu musím ale ocenit charakter našeho týmu, kluci to znovu nezabalili, a při troše štěstí jsme dokonce mohli skóre i překlopit, dvě šance tam byly. Díky emocím a zvratům se musel asi zápas líbit fanoušků, i když jsme nevyhráli,“ řekl kouč Bosporu Martin Špička.

FK Bospor Bohumín – SK Hranice 2:2 (0:1), branky: 71. Baculák, 84. z pen. Halaška – 45. z pen. Kundrát, 64. Vyka, ČK: 78. Vyka (H.). Sestava Bosporu: Švrčina – Sittek, Moskal (56. Baculák), Košťál, Ferenc (82. Kubinski) – Latocha, Vaclík, F. Hanus, Leibl, Halaška – Lišaník (65. M. Hanus).

Comments are closed.