Vítězné loučení znamená desátou příčku

Cíl splněn. Muži Bosporu se udrželi coby nováček v Moravskoslezské divizi E a nakonec i splnili dílčí představu vedení klubu, které pošilhávalo po 10. místě v tabulce. Svěřenci kouče Martina Špičky v posledním zápase sezóny porazili doma Jeseník 2:1, když obě branky zařídil v úvodech poločasů probuzený ostřílený kanonýr Martin Hanus.

Bez Milana Halašky a Jaroslava Baculáka začal Bospor aktivně a pozornost brankáře Pastuchy otestoval hned v  úvodu Jakub Sittek. Hosté se ale nechtěli nechat zahanbit, a tak první hlavičkou mířil nad břevno Bříza a vzápětí si Jakub Švrčina poradil se střelou Řezníčka. Gól naštěstí padnul na druhé straně, kdy Sittkův centr v 10. minutě zužitkoval tečí na první tyči Martin Hanus – 1:0!

Rázem byli hosté pod tlakem. Po signálem rozehrané standardní situaci Richarda Vaclíka pálil nad z hranice šestnáctky Jakub Padých, po dalším centru Vaclíka trefil Martin Hanus tyč. A jak to bývá, platilo okřídlené „nedáš – dostaneš“. Po rychlém výpadu si Vavrač narazil balón s Řezníčkem, poslal přihrávku do vápna, kde Plhák věděl, kam s ním – 1:1.

Hra se srovnala, ale domácí celek byl nebezpečnější. Po centru Padýcha špatně trefil balón Martin Hanus, Padýchova další rána skončila těsně vedle, což na opačné straně okopíroval Řezníček. Další Padýchův pokus byl ještě přesnější, míč se otřel o tyč, o chvíli později pak sourozenecký ťukes s bratrem Františkem zakončil střelou s opačnou falší Martin Hanus.

Pozornost ale musel držet i Jakub Švrčina, který si poměrně snadno poradil s ránou Kysely. V závěru prvního poločasu ještě přistál na břevně centr Sittka z pravé strany, náskok potom domácím nevrátila ani dělovka Vaclíka, po které by se asi Pastucha natahoval marně.

Vstup do druhého dějství se znovu povedl Bosporu. Zafungovala totiž spolupráce ve stylu „Já na bráchu, brácha na mě“, František Hanus přetáhl centr zleva až na staršího sourozence Martina, který hlavou nedal brankáři Jeseníku šanci – 2:1! Pokusy o hattrick pak končily pro autora obou tref Bohumíňáků nezdarem – v první možnosti Martin Hanus přeloboval v 52. minutě nejen Pastuchu, ale i branku. Hosté zase zahrozili nepřesnou střelou Kysely.

Pak se jesenický gólman vyznamenal při stříleném centru Vaclíka z trestného kopu, aby přišla největší šance hostů na vyrovnání. V 59. minutě se protlačil do sóla Bříza, který chtěl silou propálit Jakuba Švrčinu, ale na toho si nepřišel. Pak už jen Martin Hanus zahodil poslední svou šanci v zápase a duel se v dusném počasí pak už jen dohrál bez vyložených možností.

„Dali jsme si za cíl zvládnout zápas vítězně už kvůli fanouškům, kterých celý rok chodilo hodně, a to se nám povedlo. Myslím si, že jsme měli šancí daleko víc než na dva góly, klidně jsme těch branek mohli vstřelit pět nebo šest. Věřím, že se diváci bavili, ale zápas mi i znovu ukázal, kde se potřebujeme zlepšit,“ uvedl trenér Bosporu Martin Špička.

FK Bospor Bohumín – FK Jeseník 2:1 (1:1), branky: 10. a 48. M. Hanus – 19. Plhák. Sestava Bosporu: Švrčina – Sittek, L. Poštulka, Košťál, Leibl (74. Nowinski) – Ferenc (63. Šiška), Vaclík, F. Hanus, Palej, Padých – M. Hanus (78. Jatagandzidis).

Comments are closed.