Heřmanická lehkost bytí na favorita platila

Tradiční rival z Heřmanic zničil muže Bosporu na zimním turnaji ve Vratimově poměrně snadno třemi krásnými góly a svěřenci Marka Poštulky tak prohráli ve druhém přípravném duelu za sebou. Od kondičního kempu jakoby tým nemohl najít rytmus a je hodně znát, že zatím se Bohumíňáci zaměřili výhradně na obnovení fyzické připravenosti.

Lídr krajského přeboru byl od začátku pohyblivější a lehkost bytí v podání Heřmanických slavila úspěch. Na technický pokus soupeře, kdy Bosporu pomohla branková konstrukce, ještě odpověděl zahozenou šancí David Jatagandzidis, ale ve 24. min. po laciné ztrátě ve středu pole pláchnul obraně divizního nováčka Mantey a sólo zakončil precizním lobem – 1:0.

Nedá se říci, že by Bohumínští v první půli neměli šance, jenže v koncovce nebyli důslední, na opačné straně pak ale musel minimálně stejnou porci nebezpečných situací řešit i Jakub Švrčina. V 56. minutě se před ním ocitl znovu sám Ghaňan Mantey a věděl, co s míčem – 2:0. Hra favorita se úplně rozsypala a borci z Bohumína mohli být rádi, že se skóre změnilo už jen jednou. To když Půda tři minuty před koncem nekompromisně zakončil svou akci – 3:0.

„V podstatě není tentokrát ani moc co hodnotit. Byl to z naší strany propadák. Nevím, zda se na všech tak moc projevilo náročné soustředění, ale jako bychom v Hrádku při běhání zapomněli i hrát fotbal. Je pravda, že kluci ještě neviděli v přípravě míč a mají v nohách před sedmdesát ostrých kilometrů, jenže alarmující je také počet zraněných. Musíme na to reagovat,“ uvedl trenér Bosporu Marek Poštulka.

FC Heřmanice Slezská – FK Bospor Bohumín 3:0 (1:0). Sestava Bosporu: Švrčina – Jakubov (46. Ferenc), Kubinski (46. L. Poštulka, 57. Jakubov), Košťál, Nowinski – Halaška, Palej, F. Hanus, Baculák – Padých, Jatagandzidis.

Comments are closed.