Doma i potřetí za sebou stoprocentní!

Dva góly svátečního střelce Jaroslava Baculáka a pátá sezónní trefa Davida Jatagandzidise rozhodly o výhře Bosporu nad Vsetínem. Jasné skóre ale neodpovídá úplně dění na hřišti, kdy Valaši zanechali v Bohumíně sympatický dojem. Jenže hraje se na góly, které stříleli domácí, a ti se mohou chlubit parádní bilancí – tři zápasy doma v řadě, devět bodů a skóre 9:0!

Bospor přitom nastoupil kvůli zdravotním potížím několika hráčů v pozměněné sestavě a se třemi náhradníky na lavičce. Ze základu vypadl i nemocný Jakub Ptáček, kterého nahradil Jan Ferenc. Za stálého deště se pak dlouho bojovalo o střed hřiště, šance zprvu scházely.

Až v 19. minutě se tlačil k hlavičce František Hanus, hostující obránci ovšem míč odvrátili na roh, po kterém z voleje pálil nad břevno Dušan Socha. První velkou šanci měl na noze David Jatagandzidis, který v pádu zakončoval akci Dominika Paleje a Jaroslava Baculáka, ale mimo.

Hosté působili fotbalově, dlouho se však nemohli dostat k pořádnému zakončení. Až po půlhodině pláchl Surovec, který křížnou střelou těsně minul domácí bránu. Domácí odpověděli znovu ze standardní situace, po které hlavičkoval vedle Jakub Sittek.

Ve 36. minutě Ferenc vysunul Jatagandzidise, který obešel obránce, jeho první ránu Eliáš vyrazil před sebe, ale proti dorážce byl krátký – 1:0! Z dalšího útoku pálil Milan Halaška nad a Ferencovu pokusu scházela razance. V nastavení měl Bospor štěstí. Surovec z trestného kopu tečovanou ránou těsně minul zařízení.

Po přestávce a rohu Jana Nowinského hlavičkoval nad Jatagandzidis, Halaška trefil po úniku obránce. Pak však hrozil Vsetín, dělovku Bartozela vyrazil reflexivně Švrčina. Navýšit vedení mohl v 58. minutě Jatagandzidis, který byl sám před Eliášem, trefil jen vybíhajícího gólmana.

Valaši přesto působili kompaktněji a ve vápně Bosporu bylo skoro pořád horko. Po hodině hry už zvedal ruce hlavičkující Ondráš, robinzonádou ale zakročil Švrčina, který jen o minutu později přihlížel, jak balón po další hlavičce Matúše prosvištěl nad břevnem.

Vsetín se dral za vyrovnáním, což skýtalo i možnosti pojistného protiúderu. Dělovka Hanuse pořádně prověřila kvality brankáře Eliáše, který vytěsnil balón na rok. Z něj centroval Nowinski na hlavu Jatagandzidise, který z pětníku poslal balón do tyče!

Zajímavý fotbal pokračoval. Gólman Švrčina si pohlídal hlavičku Matúše, následně poslal dopředu dlouhý nákop, který přistál až u rozběhnutého Baculáka, a proti jeho nádherné ráně z 25 m pod břevno neměl z brány vystupující Eliáš pražádnou šanci – 2:0!

Vsetínští byli na kolenou, tvrdý úder je poznamenal. Ve zbytku zápasu už se zmohli jenom na střelu Bartozela ze střední vzdálenosti, se kterou si poradil Švrčina, a nakonec hosté ještě jednou inkasovali. V 78. minutě Jatagandzidis sklepl míč Baculákovi, který z hranice vápna zamířil podruhé v zápase mimo dosah gólmana Vsetína – 3:0!

„Tak nevím, zda je lepší hrát pohledný fotbal a nemít body, nebo naopak nepředvádět nic moc a naopak zvítězit. Tentokrát to byl typicky ten druhý příklad. Vsetín byl fotbalovější, ale my jsme dokázali proměnit šance, kterých jsme měli ještě spoustu. Vyzdvihnout musím gólmana Kubu Švrčinu, který nás mockrát podržel, a taky svátečního střelce Jardu Baculáka. Dal dva góly, trefil se snad po pěti letech, ale stálo to tedy za to,“ řekl trenér Marek Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FC Vsetín 3:0 (1:0), branky: 68. a 78. Baculáka, 36. Jatagandzidis. Sestava Bosporu: Švrčina – Baculák, Socha, Košťál, Nowinski (86. P. Poštulka) – Sittek, Palej, Hanus, Halaška (74. L. Poštulka) – Ferenc – Jatagandzidis (79. Opic).

 

Comments are closed.