Střelecké probuzení znamená i první výhru!

Muži Bosporu už nejsou jediným týmem v Moravskoslezské divize E bez vítězství. Na hřišti trápících se Hranic dokázal nováček poprvé v sezóně dát v jednom duelu více než gól, hned dvakrát se při své premiéře v základní sestavě prosadil David Jatagandzidis, a protože tým podržel brankář Jakub Švrčina, tři body za výhru 2:1 putovaly do Bohumína.

Poprvé se skóre měnilo poměrně záhy a spolupráce vyšla hostujícím útočníkům, kteří prvně na podzim nastoupili od začátku společně v sestavě. Jakub Ptáček jen dloubnul míč za obranu, kde sice Jatagandzidis nabíhal v pozici zavánějící ofsajdem, ovšem nepískalo se, a následné sólo zakončoval s profesorským přehledem – 0:1!

Domácí na těžkém terénu odpověděli táhlou ranou Lasovského, kdy balón proletěl kolem šibenice, ale znovu pak zčistajasna udeřili Bohumínští. Svůj návrat do sestavy okořenil Milan Halaška hezkým vybídnutím Jatagandzidise, který pohotovou přízemní ranou z hranice velkého vápna nedal šanci domácímu brankáři – 0:2!

Do pauzy ještě vyslal dělovku nad Halaška, po průniku domácího Schlimbacha pak vypálil Vyka do vybíhajícího Jakuba Švrčiny. Bohumínský brankář si ještě větší ovace vysloužil hned po změně stran. Schlimbach padnul ve vápně, sudí Šimoník nařídil penaltu, ovšem potvrdilo se, že sám postižený by pokutový kop zahrávat neměl. Švrčina pokus Schlimbacha vyrazil!

S přibývajícím časem se domácí nutili do tlaku, což skýtalo Bosporu šanci udeřit do otevřené obrany. Po akce Jana Nowinského nepropálil v pádu Tomečku smolař Ptáček, Jatagandzidis dorážkou už jenom trefil místa, kde stál domácí gólman. Hosté mohli litovat, že nedotáhli do zdárného konce několik brejků, a málem toho opravdu i litovali. Průnik Gabča vyřešil ještě Švrčina, ale proti ráně Frydrycha z 88. minuty z deseti kroků neměl šanci – 1:2.

A byly tu zase obrovské nervy. Domácí sahali po remíze a znovu musel podržet bohumínské mužstvo brankář Švrčina, který ve druhé minutě nastavení včas vyběhnul proti Gabčovi a zmařil tak poslední hranickou šanci. Bospor se dočkal konečně vítězství, Hranice prohrály popáté v řadě a klesají ke dnu tabulky divize E.

„Bylo záměrem v Hranicích zkusit konečně vyhrát, protože jsme si uvědomovali, že zdejší mladý celek má teď problémy. Hrálo se na hodně těžkém terénu a nám pomohl rychlý gól. Pak jsme jako už tradičně polevili, naštěstí se podruhé trefil zdálky David Jatagandzidis. První půle celkově špatná nebyla, ve druhé mě mrzelo, že jsme nedotáhli několik slibně se rozvíjejících brejků, kdy jsme výhru mohli pojistit. Místo toho jsme se v závěru strachovali o vítězství, naštěstí jsme tři body uhráli,“ řekl kouč Martin Kempný, který tentokrát zůstal na lavičce bez svého parťáka Marka Poštulky, pobývajícího v cizině.

SK Hranice – FK Bospor Bohumín 1:2 (0:2), branky: 88. Frydrych – 5. a 38. Jatagandzidis. Sestava Bosporu: Švrčina – Ferenc, Socha, Košťál, Baculák – Sittek, Hanus, Palej (81. Vaclík), Halaška (62. Nowinski) – Ptáček (90. Jakubov) – Jatagandzidis.

Comments are closed.