Ze Slavičína s nulou, zůstáváme u dna

Muži Bosporu si zatím přivykají na úskalí Moravskoslezské divize E a už šest kol marně čekají na vítězství. Z dalekého Slavičína si přivezli hořkou porážku 0:1, která je přikovala k dolním patrům tabulky, naopak domácí celek si udržel čtvrtou pozici. Bohumínští znovu doplatili na neproměňování šancí, jsou nejméně produktivním týmem soutěže.

Hosté ze sebe dokázali v úvodu rychle setřást únavu po náročné cestě, na kterou se vydali už v 6 hodin ráno, a na přírodním trávníku ve Slavičíně měli i první šanci. Jakub Ptáček po pasu za obranu vylákal gólmana Talčíka z brány a pak našel zpětnou přihrávkou Richarda Vaclíka, který však z hranice vápna pravačkou minul opuštěnou domácí svatyni.

Ještě čistější šanci měli o pět minut později domácí. Po chybě ve středu obrany se řítil sám na Jakuba Švrčinu zkušený ligista P. Švach, ovšem s lobem si na vybíhajícího brankáře Bosporu nepřišel. Švrčina srazil i dorážku Horáčka, P. Švach pak zblízka pálil nad.

Slavičín důrazem pozvolna získal převahu ve středu pole, ale do vedení šel tým ze Zlínska po nenápadném centru Mezírky a střele holení Salajky, který ve vápně předskočil svého strážce. První půli pak zakončil trestný kop Františka Hanuse, míč však skončil vedle levé tyče.

Do druhého poločasu kouč Marek Poštulka připravil dvě změny, poprvé dres Bosporu oblékl na hřišti Marek Jakubov, ale než hosté znovu srovnali hru, pořádně jim zatrnulo. Pár vteřin po obrátce totiž Švrčina vytlačil na břevno Juřicovu ránu. Pak se dvakrát během chvíle pasoval do role strážce branky Bosporu kapitán Roman Košťál, jenž zablokoval bombu z druhé vlny pálícího Horáčka i následnou jeho dorážku.

Naposledy domácí zahrozili v 69. minutě hlavičkou Kříže, ale pak už spíše trnuli při šancích Bohumína. Dvě minuty nato po krásné akci na jeden dotek hlavou Hanus uvolnil střídajícího Davida Jatagandzidise, jenže ten křížnou střelou minul zařízení. V 78. minutě jej napodobil hlavou Košťál, kdy jeho pokusu chyběly jenom decimetry.

Talčíka málem zaskočil táhlou bombou z velké dálky pět minut před koncem Dominik Palej, ovšem domácí brankář měl kliku, že míč prosvištěl kolem šibenice. V nastavení hosté získali možnost kopat trestný kop z 21 m, Hanus ale svou parádní disciplínu nezvládl a střílel nad.

„Agresivnímu a důraznému zápasu by asi víc slušela remíza, ale bohužel jsme skončili bez bodu. Utkání rozhodl fakt, že jsme se v první půli nevyrovnali soupeři v nasazení. Neustále předvádíme příliš mnoho nevynucených chyb v přechodové fázi, kvůli kterým pak nemáme tolik finálních situací. Zbytečně ztracených míčů je příliš a sami se tím dostáváme pod tlak. Budeme muset sáhnout do sestavy,“ řekl trenér Bosporu Marek Poštulka.

FC TVD Slavičín – FK Bospor Bohumín 1:0 (1:0), branka: 37. Salajka. Sestava Bosporu: Švrčina – L. Poštulka, Socha, Košťál, Baculák – Palej – Sittek, Hanus, Nowinski (46. Jakubov) – Vaclík (46. Jatagandzidis) – Ptáček (73. Kubinski).

Foto: Jan Zahnaš

Comments are closed.