Silný soupeř, tentokrát dobrý bod!

Nebezpečné Kozlovice v Bohumíně předvedly, proč jsou jedním z aspirantů na postup do MSFL. V zajímavém zápase za stálého deště měli hosté víc šancí, ovšem víc než tři stovky fanoušků se nakonec gólu nedočkaly. Bospor počtvrté v soutěži remizoval a zatím stále čeká na vítězství, tentokrát je ale bod nutné považovat za zisk.

Hostující záložník Kaďorek prověřil přízemní střelou Jakuba Švrčinu už v 5. minutě, ovšem o chvíli později málem hosté jásali. Po centru zleva sám na pětníku zakončoval Šolín a radost mu zmařil až tygřím skokem bohumínský gólman.

V 9. minutě se dral do šance po hezkém zpracování Jakub Ptáček, ale nepropálil hostujícího stopera Krále. Hosté měli dál více ze hry. Střele Šolína naštěstí scházela razance a ve 27. minutě domácí obrana marně reklamovala ofsajd, za zády stoperů se ocitl sám střelec Nekuda, ovšem pálil vedle. O chvíli později další Nekudovu hlavičku lapil Švrčina.

Pak už Bospor zvedl hlavu a opravdu se hrál pohledný fotbal. Několikrát nebezpečně zleva centroval Jan Nowinski, dobíhajícím spoluhráčům scházely občas decimetry. Ve 40. minutě František Hanus zachytil rozehrávku brankáře Konečného a chtěl ho přelobovat, ovšem přehodil i bránu a možná se jevila jako vhodnější spolupráce s Ptáčkem. Škoda…

Po pouze se dlouho bojovalo o střed hřiště a šance trochu scházely, ovšem diváci nemuseli litovat, že v dešti vyrazili na fotbal. Bylo se nač dívat. V 66. minutě už naopak jásali domácí, když balón dostal do sítě po Nowinského centru Jakub Sittek, bohužel asistent sudího mával jeho předcházející kontakt míče s jeho rukou.

Hosté odpověděli střelou Šolína vedle po předcházejícím trestném kopu. Domácím zatrnulo čtyři minuty před koncem, kdy hlavou těsně minul Kaďorek, zápas pak zakončila Hanusova táhlá rána, která proletěla půl metru nad břevnem. Body se tak dělily.

„Tentokrát nemůžu mužstvu nic vyčíst, nasazení i chuť do hry byly úplně na jiné úrovni než minule v Novém Jičíně. Soupeř byl vyzrálý, zkušený, celkově to byla vyrovnaná bitva. Zatím nedáváme góly, občas chybí i troška štěstíčka, ale to přijde, pokud budeme hrát takhle,“ řekl trenér Bosporu Marek Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FK Kozlovice 0:0. Sestava Bosporu: Švrčina – L. Poštulka, Socha, Košťál, Baculák – Palej – Sittek, Vaclík (89. Kubinski), Nowinski – Hanus – Ptáček (82. Jatagandzidis).

Comments are closed.