Šestigólová kanonáda smetla Bolatice

Ani v sedmém utkání přípravy muži Bosporu nezaváhali. Na umělé trávě v Kravařích zdolali svěřenci trenérů Marka Poštulky a Martina Kempného po suverénním výkonu Bolatice 6:0, když si po třech trefách rozdělili do obou poločasů. Hattrickem se blýskl útočník Jan Ferenc, který přidal ještě i dvě gólové přihrávky.

Desátý celek 1.A třídy, ve kterém působí v roli hrajícího kouče i někdejší vynikající brankář Vít Baránek, udržel s favoritem krok sotva půl hodiny. Ovšem už po deseti minutách těžkopádněji působící bolatické obraně utekl Jan Ferenc a otevřel skóre. Ve 37. minutě se pak stejný hráč v obdobné pozici znovu nemýlil, navíc dvě minuty před půlí zkompletoval svůj hattrick.

Po obrátce se dorážkou po standardní situaci prosadil Petr Šiška, v 77. minutě po Ferencově vysunutí zvládl sólo Jakub Sittek a osm minut před koncem uzavřel skóre Dominik Palej, jemuž hrdina zápasu adresoval míč před prázdnou branku. Bospor ještě spoustu šancí nevyužil, soupeř se dostal k ohrožení branky lídra krajského přeboru snad jen dvakrát.

„Škoda těch příležitostí, konečný výsledek mohl být ještě výraznější,“ uvedl trenér FK Bospor Marek Poštulka a dodal: „Mrzí mě, že kvůli potížím s lýtkovým svalem střídal Jaroslav Kubinski, bolavá třísla do utkání vůbec nepustila Jaroslava Baculáka a někteří další hráči jsou nachlazení.“

Další duel přípravy odehraje Bospor v sobotu 25. února už od 8:30 hodin ve Vratimově proti Sokolu Dobrá.

FK Bolatice – FK Bospor Bohumín 0:6 (0:3), branky: Ferenc 3, Šiška, Sittek, Palej. Sestava Bosporu: Švrčina (46. Gladiš) – L. Poštulka, Socha (65. Opic), Košťál, Šiška – Sittek (46. Gábor), Vaclík, Kubinski (19. Kalous), Nowinski (65. Sittek) – Ferenc, Opic (46. Palej).

Plán přípravných zápasů

Středa 25. 1., 18:00 h: SK Šenov – FK Bospor                                                3:8
Sobota 28. 1., 12:10 h: FK Vratimov – FK Bospor                                           3:4
Sobota 4. 2., 12:10 h: MFK Vítkovice U19 – FK Bospor                                  1:4
Sobota 11. 2., 16:00 h: SC Pustá Polom – FK Bospor                                     3:5
Středa 15. 2., 17:00 h: MFK Kravaře – FK Bospor                                           1:4
Sobota 18. 2., 12:10 h: MFK Havířov – FK Bospor                                           2:3
Středa 22. 2., 19:00 h: FK Bolatice – FK Bospor                                              0:6
Sobota 25. 2., 8:30 h: Sokol Dobrá – FK Bospor (UT Vratimov)
Středa 4. 3., 12:10 h: Beskyd Čeladná – FK Bospor (UT Vratimov)