Napsali o utkání………

Bohumín prohrál – a zachránil se

Bohumín – Souboj Polanky s Bohumínem v předposledním kole krajského přeboru měl být bitvou o bytí a nebytí. Jeho poražený by měl totiž blízko k pádu do I. A třídy. Jenže věci zápasu předcházející nabraly trochu jiný směr.

Bohumín sice venkovní utkání nezvládl, ale zachránil se.Autor: Ivo Dudek

Divizní Lískovec si zajistil sportovní záchranu, díky čemuž je jasné, že z krajského přeboru spadne pouze jeden celek. To znamená zoufale poslední Šenov. Vzájemný duel Polanky s Bohumínem tak poněkud ztratil na peprnosti, ale ani tak se diváci na jihozápadě Ostravy nenudili. Domácí předvedli hlavně v prvním poločase festival zahozených šancí, který okořenili dvěma góly.

„S výkonem v první půli jsem spokojený. Až na proměňování šancí se mi to líbilo. Poté jsme byli vlažnější, a kdyby soupeř dal kontaktní gól, mohly z toho být potíže,“ řekl polanecký kouč David Valenčin.

Na góly diváci museli čekat do 32. minuty. S velkými potížemi si Goj poradil s ránou Fromeliuse, kterou vyrazil tak, že dobíhající Jan Švábík ji pohodlně doklepl. Za deset minut si oba role vyměnili. Goj zastavil na hranici šestnáctky unik Švábíka, ale míč došel k Fromeliusovi, který z dálky trefil prázdnou branku – 2:0.

Po přestávce se v ofenzivě začali činit i bohumínští borci, ale gól nevymysleli. A tak je sedm minut před koncem ztrestal Woznica. „Výkon jsme předvedli slabý. Možná měli hráči v hlavách jistotu záchrany a v duchu si šli jen tak zahrát fotbálek. S tím ale snad nikdo nemůže vnitřně souhlasit. Byl bych rád, kdybychom si to ukopali sami. To znamená v posledním zápase uhrát aspoň bod,“ vyhlásil plán nepříliš spokojený trenér Bohumína Aleš Neuwirth.

FK SK Polanka – FK Bohumín 3:0 (2:0)

Branky: 32. Švábík, 42. Fromelius, 83. Woznica. Rozhodčí: Futerko. ŽK: 1:0. Diváci: 160.

Bohumín: Goj – Poštulka, Šiška (46. Górniok), Košťál, Szkuta – Věčorek – Kubinski, Galusek (46. Jatagandzidis), Šipula (58. Kloda) – Socha, Ciesarik. Trenér: Aleš Neuwirth.
Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/bohumin-prohral-a-zachranil-se-20150615.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.